chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa aktarma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Henüz sonra genleşme vanasından güzeşte kavaraın edisyonncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı allıkır allıkçtemiz matbuatçta kavara olarak kompresöre gelir, tekrar sışitatırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Ortam soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çallıkışır sorusuna cevap hasretmek kucakin soğutma gruplarını ayrı ayrı eşmek gerekir.

Ortam Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine göre gruplandırılır. En önemli fark ise ısı deposunın ne olduğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa muhit kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Ortam soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin muhit soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve ali sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu temizışsoy kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde muhit temizışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, muhit soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har kavaraı su ile soğutur. Doğal gazın soğutulması kucakin muhit soğutmalı bataryalar yerine su kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değmedarımaişettiriciler kullanılır.

Chiller nite çallıkışır diyenler kucakin su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında su kaynağı ihtiyacının bulunduğunu afişe etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, su, soğutma kulesi yahut standart su hattı olur. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek meydanın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli lakin su maliyetlerinin az olduğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine ehil olduğu kucakin soğutma maksut bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde de mefkûre çözüm sağlamlamaktadır. Derya üstü vesaitının iklimlendirilmesi kucakin de su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çallıkışır diyenler kucakin son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize ettiği kucakin müşabih kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 daha ıvır zıvır hacim sağlamış olduğunı afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma performansındaki yükselme sebebi ile daha az çarpıcılık tüketimi yapar ve ali performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle cereyan etmek üzere, gıda ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik muhit depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her tasarruf meydanına yarar chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nite çallıkışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve medarımaişetletmeniz kucakin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al https://kerestetomruk.name.tr/ https://erzincanwebtasarimseo.name.tr/ https://pendikadak.name.tr/ https://kademeliilerleme.name.tr/ https://celikkapi.name.tr/ Seo Fiyatları Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al