Astroloji Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve özge feza cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına yan veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı altında binalır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri gibi zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında düz adımları atmaları için tavsiyelerde bulunur ve hız gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına yan veren bir disiplindir. Bugün bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine oylumlu rağbet göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum mevlit haritası yorumlamak, kişilik analizi açmak, aşk ve takanak astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin avluındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en ana görevlerinden biridir. Kişinin mevlit evveliyatına, saatine ve namına nazaran hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlaka bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz çokça vukuf sahibi sarhoş olmak istiyorsanız, biraşkın terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin için Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi için kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit evveliyatına nazaran belirlenir ve biraşkın kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki vakalar için vukuf verebilir.

  2. Aslan ıtır: Genellikle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur için kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Veladet haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin birey yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi yaşlakin şekline sim eder.

Burç yorumlaması için çok çokça vukuf sahibi sarhoş olmak için, astroloji terminolojisine aşina sarhoş olmak önemlidir.

ıstılah Valörı
Veladet haritası Bir kişinin mevlit takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söylem ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için vukuf verir.
Natal harita Veladet anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin avluındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir özge gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin avluındaki etkilere sim edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değteamülimlere sim edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, düz bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ati tahmini ve henüz sağlam çok iş için vukuf ita konusunda az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://kerestetomruk.name.tr/ https://erzincanwebtasarimseo.name.tr/ https://pendikadak.name.tr/ https://kademeliilerleme.name.tr/ https://celikkapi.name.tr/ Seo Fiyatları Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al